LOST SONGS OF ANATOLİA/ ANADOLU'NUN KAYIP ŞARKILARI - SUFİ SAJA

.

"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."Kemal ATATÜRK .

4 Ekim 2008 Cumartesi

LOST SONGS OF ANATOLİA/ ANADOLU'NUN KAYIP ŞARKILARI


Antik kültürleri, imparatorlukları, mitolojileri ve yaşanmış görkemiyle dünyada eşi benzeri olmayan Anadolu’nun 10 binyılı aşan bir geçmişten kalma egzotik mekanları ve insanları arasında yaşanan bir müzikal yolculuk.

Anadolu’nun Kayıp Şarkıları, bir müzikal-balgesel olarak belki de türünün ilk örneği: Anadolu halkının kendi mekanında ve provasız kaydedilen otantik performansları, 20 benzersiz şarkı halinde yeniden düzenlenirken bazıları ise orijinal halinde bırakıldı.

Bu yolculuk, müzik ve kültürün nasıl olup da hayat, coğrafya ve çalışma ortamından türediğini gözler önüne sererken, Anadolu’nun zengin kültürleri de müzik, dans ve ritüeller temelinde keşfediliyor. Bu insanları saran ve yaşam biçimlerini etkileyen büyüleyici çevre de filmin şiirsel anlatımına katkıda bulunuyor.Yakında vizyona girecek Mutlaka izlemenizi öneririz.

1 yorum:

Beyaz Çiklet dedi ki...

Tek kelimeyle mükemmel,tarihe meraklıyımdır ama bu fragmanı izleyince yerel ve gerçek tarihten ne kadar eksik kaldığımı anladım.Mutlaka izleyeceğim.Anadolum benim:)