YILDIZLARIN SİLİNİP SÜPÜRÜLDÜĞÜ GÜN GELMEDEN - SUFİ SAJA

.

"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."Kemal ATATÜRK .

8 Şubat 2010 Pazartesi

YILDIZLARIN SİLİNİP SÜPÜRÜLDÜĞÜ GÜN GELMEDEN

Kandillerle süslediği göğü bize örtü, yeri bize döşek yapana, yaydığı yerin üzerinde dağları sabitleyene, gökten su indirerek bize besin olsun diye yerden ürünler çıkarana şükürler olsun. Gök yarılıp, Yıldızların silinip süpürüldüğü, denizlerin fışkırtıldığı, toprağın ağırlıklarını çıkaracağı gün gelmeden, yüzler zilletle öne eğilmeden; 6 yön, 4 anasıra, gören gözlere, tat alma duyumuza, işiten kulağımıza, kokuları ayırt edebilen burnumuza, sözü sözden seçip de sevgiyle konuşan dilimize, yazan elimize, ayakuçlarımızdan başımıza dek tüm bedenimizi kaplayan aşkla dolu gönlümüzü yaratana,nefsimizi düzgün bir biçimde şekillendirene, göğsümüzü açıp genişletene şükürler olsun. Bizler çırpınarak yayılmış pervaneler gibi olmadan, dağlar renkli yünler gibi didilmeden, yüreklerimiz tokmak yemiş gibi hoplamadan, tartılarımız ağır basmadan haydi gelin hoşnutluk içinde olup bir kere daha Rabbimize şükredelim…
Bu günü dua günü ilan ettim kendi kendime, şükürler olsun bu dualarıma dua ekleyenlere, sevgilerimle.

Resim:images.comdan alıntı

35 yorum:

đerkenαя dedi ki...

Esselamü aleyküm..
Allah razı olsun çok güzeldi.
Mevla dualarımızı kabul etsin. Allah(c.c.)bizleri anne ve babalarımız yüzünden, anne ve babalarımızıda bizlerin yüzünden hesaba çekmesin. Cümlemizi cennete giren, Cemalullahı görenlerden eylesin..
Ecmain..
Baki sevgi ve selamlarımla..

mr_lonely dedi ki...

Allah kabul etsin...

birdutmasali dedi ki...

şükürler olsun suficiğim
gönlüme kelebekler
ruhuma kuş tüylerini uçurdun...
yaradanın sarılmışlarından olalım..

sevgiler güzellikler çiçekler...

eserce dedi ki...

Şükürler olsun , güzel duaların önce seni bulsun :)

öykü dedi ki...

Dılerım
hepımızın ıcıne huzur getırsın bu dualar..
sevgılerımle

Hacivat dedi ki...

Allah şükürler olsun.. Üstadın şiirini hatırlattı bana..

Dua, dua, eller karıncalanmış;
Yıldızlar avuçta, gök parçalanmış.
Gözyaşı bir tarla, hep yoncalanmış...
Bir soluk, bir tütsü, bir uçan buğu;
İplik ki, incecik, örer boşluğu

leyla dedi ki...

Bende sıklet, sende letafet…
Allah’ım affet!

Lâtiften af bekler kesafet…
Allah’ım affet!

Etten ve kemikten kıyafet…
Allah’ım affet!

Şanındır fakire ziyafet…
Allah’ım affet!

Acize imdadın şerafet….
Allah’ım affet!

Sen mutlaksın, bense izafet!
Allah’ım affet!

Ey kudret, ey rahmet, ey re’fet!
Allah’ım affet!
NFK.

BİRBİRİMİZE GÜNAHSIZ AĞIZLARIMIZLA DUALAR ETMELİ..
RABBİM, KALPLERİMİZDEN GEÇİRDİKLERİMİZİN , BİZİM İÇİN HAYIRLI OLANLARINI NASİB ETSİN..

SİYAH KELEBEK dedi ki...

Ya Rabbi, bana ve diğer yarattıklarına verdiğin maddi ve manevi nimetlerin sabaha (akşama) kadar bizim yanımızda kalması yalnız Sendendir. Senin ortağın yoktur. Sana hamd ve şükrediyoruz.

AMinn

SİYAH KELEBEK dedi ki...

Ya Rabbi, bana ve diğer yarattıklarına verdiğin maddi ve manevi nimetlerin sabaha (akşama) kadar bizim yanımızda kalması yalnız Sendendir. Senin ortağın yoktur. Sana hamd ve şükrediyoruz.

AMinn

SİYAH KELEBEK dedi ki...

Ya Rabbi, bana ve diğer yarattıklarına verdiğin maddi ve manevi nimetlerin sabaha (akşama) kadar bizim yanımızda kalması yalnız Sendendir. Senin ortağın yoktur. Sana hamd ve şükrediyoruz.

AMinn

ilham perisi dedi ki...

Bende bu duana amin dedim..En çokta göğüslerimiz genişlesin istedim..Çünkü imtihanlar ciddi manada göğsümüzü sıkarken yine ciddi manada genişliğe ihtiyaç hissediyor insan..

Sevgilerimi ve bütün güzellikleri senin yüreğine gönderdim ..

sufi dedi ki...

Sevgili Derkanarın Bu duasını:
"Allah(c.c.)bizleri anne ve babalarımız yüzünden, anne ve babalarımızıda bizlerin yüzünden hesaba çekmesin. Cümlemizi cennete giren, Cemalullahı görenlerden eylesin.."duasını.
Mr.Lonelynin;
iyi niyet temennisini.
Birdut masalı'nın;
"yaradanın sarılmışlarından olalım.."duasını.
Eserce'nin; şükrünü, dualarımıza ekleyip hepinize gönülden te-şekkür ettim sevgilerimle.

sufi dedi ki...

Sevgili Öykünün;
"hepimizin içine huzur dolsun" dileğini
Sevgili Hacivat'ın;
dualarla karıncalanmış ellerle, tarlaları yoncalandıran gözyaşlarının ipliğiyle boşlukların örülebileceği temennisini...
Sevgili Leyla'nın;
"yüce kudret tarafından Affedilmemiz isteğiyle, KALPLERİMİZDEN GEÇİRDİKLERİMİZİN , BİZİM İÇİN HAYIRLI OLANLARINI NASİB ETSİN..niyazını"
Sevgili siyah kelebeğin;"Ya Rabbi, bana ve diğer yarattıklarına verdiğin maddi ve manevi nimetlerin sabaha (akşama) kadar bizim yanımızda kalması yalnız Sendendir. Senin ortağın yoktur." hamd ve şükrünü,
Sevgili İlham perisinin;
"Rabbim göğsümü genişlet"duasını tüm gönülden yapılmış dualarımıza ekliyorum ve hepinize sevgi dolu kucaklamalarımı gönderiyorum.

Adsız dedi ki...

Efendim Merhabalar;
Dünyanın geçici değerlerine sahip olmayı kendisi için yeterli gören insanlar, gerçeklerden çeşitli yöntemlerle kaçarlar. Ölüm tüm gerçekliği ile yanı başlarında iken bunu gözardı eder, yeniden dirilecekleri günü de unutmaya çalışırlar. Bunları düşünmemek kendilerince bir kaçış yöntemidir. Böylelikle insanlar Allah'a olan yükümlülüklerini akıllarına getirmeyerek, yalnızca kendi tutkularına göre yaşayabileceklerini zannederler. Oysa kıyamet günü kesin bir gerçektir. Bu gerçek Kuran'la bildirilmiştir.

Vadedilen gün gelmezden evvel, Din gününün sahibi olan Yüce Allah'a hamd ve senada bulunarak, Allah'a kulluk görevlerimizi yerine getirelim. Aksi halde, o gün geldiğinde hiçbir pişmanlık fayda vermeyecektir.

Bu güzel paylaşımınız için kaleminize, emeğinize ve yüreğinize saygı ve selamlarımı sunarım.

Allah'a emanet olun ve sağlıcakla kalın.

Belgin dedi ki...

Amiiiiiiin!!

düş dedi ki...

aslında hergün hamdedecek bir şey var, misal bugün için, varlığın hatırlatıcı olmuş..hergün bu yazıya gelip, AMİN diyesim var:)

sufi dedi ki...

Sevgili Recep Altun;
Gözlerimizi zahire tamamen kapatmadan, batının varlığını da kabullenip önce suretlerden öte yüce varlığı kabullenmek ne güzel.Dilerim YARATICIMIZI değeri gibi anlamamız nasip olur bir gün.Bizden görüp işitenin fehmine vardığımızda, biz istemeden dilimizden isteyenin de O olacağının fehmine varacağız inşaallah.Değerli yorumlarınız için teşekkürler sevgilerimle.
Sevgili Belgin'im;
Güzelgönüllüm...Eleleyiz.İnşaallah El de hakka uzana ...

sufi dedi ki...

Sevgili Düş;
Varlığımdan varlığını, hiçliğimizden hepliğini hatırlatana hamd olsun dost, sevgilerimle.

JİVAGO dedi ki...

Bu güzel posta ve yorumlara gönül
gözümle,can gözümle Amin diyorum
can dost Sufi.

Saygılarımla,

sufi dedi ki...

Sevgili Jivago;
Sözlerinle tüm dualarımızın toplamı katmerlendi çok şükür, sevgilerimle.

Dalgaları Aşmak dedi ki...

Allah kabul etsin.Tüm yüreğimle "AMİN" diyorum.

Sevgiler...

agresifboy dedi ki...

Ey cümle alemleri yoktan var edip kemale eriştiren dilekleri ihsan buyuran rabbim gizlimizi de aşikarimizide biliyorsun mazeretimizi kabul buyur ihtiyaçlarımızı biliyorsun dileklerimizi ihsan eyle bize bu dünyada iyilik ver ahirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru amin..

Ya İlahel Alemin en büyük rızan ile kendisinden razı olduğun Habibi Ekremin hürmetine bizi onun şefaatine ehil olanlardan eyle bizi onun zümresi ile haşreyle kıyamet günü doğruca livai hamd sancağı altında toplanıp havzı kevserden içerek arşın gölgesinde nebiler resuller sıddıklar salihler alimler şehitlerle oturup sohbet etmeyi nasip eyle yarabbi.Amin el Fatiha.. Coştuk bir kerem :P sevgiler..

sesiber dedi ki...

Seni okumaya bayılıyorum Suficim. Kendimi manevi anlamda boşlukta ve yetersiz saydığım anlarımı öyle güzel dolduruyorsun ki... Şükretmek ve dua etmek en güzel ve anlamlı ibadetler.
Duaların, dualarımız kabul olsun...
Sevgilerimle
Sibel

renklicehobiler dedi ki...

Merhaba ve şükürler olsun bunları bilecek yüreklerle karşılaştığıma.

Ve AMİN

tüm güzel dileklere,

kocaman yüreklere.

Birde el kadar yüreğime sonsuz sevgiyi sığdırma gücü veren yaradana...

haykırış dedi ki...

"Rabbimize yalvara yalvara ve için için dua edin, Şüphesiz O, haddi aşanları sevmez" derdi rahmetli babaannem biz torunlarını etrafına toplayarak verdiği nasihatlerinde..
e sizinde içtenlikte, yalvararak yapmış olduğunuz dualara gönül penceremden AMİN diyerek dualarınıza iştirak ediyorum. Allah razı olsun sizden.
Yaradan Allah'a sığınarak dilekte bulunuyorum Allah sizlere zeval vermesin iyi ki varsınız.
Sonsuz sevgi ve saygılarımla

sufi dedi ki...

Sevgili dalgaları aşmak;
Dualarımıza dualar eklendi sayende sevgilerimle.
Sevgili agresifboy;
"Ey bizim gizlimizi de aşikaremizi de bilen" demişsin doğru söze ne denebilir ki? Şahdamarımızdan yakın olduğunu bilmemize rağmen hatalara düştüğümüzde toparlanıp gafletten çıkmamızı da nasip etsin inşaallah.Sevgilerimle.
Sevgili sesiber;
En çok gaflete düştüğümüz an bize söylenen bir sözle aklımızın başımızdan gittiği an.İşte o an öfkemizi kontrol edebilme gücüne kavuşabilelim inşaallah canım sevgilerimle.
Sevgili renklicehobiler;
Sen de hoş geldin gönlümüze, senin de duaların duamız olsun dileğimizle sevgiler.
Sevgili meslekdaşım;
Benim için yaptığınız samimi dualarınız dilerim size katlanarak döner.Sağlık mutluluk ve torunlara kavuşursunuz hayırlısıyla yakında inşaallah.Haneye sevgilerimle.

beenmaya dedi ki...

önce yürekten bir amin diyorum ve bu güzel duan önce seni ve o güzel aileni bulsun diliyorum...

Fuliyama dedi ki...

Can Sufi, tüm olmuş ve olacaklar için, an da farkındalık yaratıp bize dokundurduğun sevgin için sonsuz teşekürler... dualarımız seçtiklerimizden bize armağan, seçimlerimizin bizi bize daha yaklaştırması dileğiyle, hamdolsun...

guguk kuşu dedi ki...

ne denir ki böyle güzel hazır duaya: AMİİİNNNN

sufi dedi ki...

Sevgili Mayam;
Aldım kabul ettim duanı, seni mutlu edecek bir sevgili bir eş duamı da dualarıma ekleyip sana iade ediyorum tüm iyi niyet ve niyazlarımı.Sevgilerimle.
Sevgili Fuliyama;
"seçimlerimizin bizi bize daha yaklaştırması dileğiyle"duana ek olarak ne denebilir ki AŞK olsun,AŞK dolsun tüm güzel gönüllere sevgilerimle.
Sevgili guguk kuşum;
"Hayırlı uğurlu kolay doğumları olsun, allahın emanetini karınlarında taşıyan tüm kutsal annelerin inşaallah"duasını da ekledim yazdığım şükür ve niyazlarımız altına sayende.Sevgilerimle.

guguk kuşu dedi ki...

canım sufi, nasıl teşekkür etsem azdır, şu güzel dualarına. bana verebileceğin en güzel hediyeyi verdin.

Arzu Breda dedi ki...

Canımın içi Tontinim;

Arzu kızının "Amin"i gelmeden kapatmadığın için şükürler olsun..
Tüm yapılan dualara AMİN olsun..

Halkı seven, Hak'ı da sever..
Halkın sevdiğini, Hak da sever..
Biz seni çok seviyoruz..
Hak da seni çok sevsin inşallah..

Sevgilerimi bırakıyorum hanenize..

sufi dedi ki...

Sevgili guguk kuşum;
Kendini sorgulayan güzel gönüllüler duaların da en güzeline layıktır gülüm.Sevgilerimle.
Sevgili Arzu kızım;
Sevgilerini hanemize kendi ellerinle bırakmak istediğinde adresim de kapım da açıktır her gelene.Dilerim bir gün yolun düşecek İzmir'e.Sevgilerimle.

Aydedeye havlayan dedi ki...

yaşadığımız her gün sevgi ve ışıkla dolsun Sufi dostum, yeni güne bakabilen her ruh evrenin dostane parıltısı altında yürüsün..
sevgilerimle..

sufi dedi ki...

Sevgili aydede;
Adının "ye havlayan" kısmını yazmadım.Evrenin dostane parıltısında sahibine ulaşsın şükür ve niyazlarımız.Teşekkür ve sevgilerimle.