23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI - SUFİ SAJA

.

"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."Kemal ATATÜRK .

23 Nisan 2010 Cuma

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMISevgili Babam; "tertemiz giyimli zengin bir ailenin çocuğunun başını okşamak değil mesele. Mesele; fakir, ayakkabısı yırtık, sümüklü, saçları kirli bir çocuğun başını okşayabilmektir" derdi.Haydi dostlar bugün dış görünüşüne bakmadan, Sevgili Üryan'ın da dediği gibi sadece gözlerindeki ışığı görerek, okşayıp mutlu edelim bugün çocukları.Dünyada ilk kez çocukların önemini vurgulayıp onlar bizim geleceğimiz diyen Yüce Atatürk'ün başlattığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı tüm dünya çocuklarını kutlu ve mutlu etsin.
Sevgilerimle.

Resimler:images.com'dan.

9 yorum:

üryan dedi ki...

öyleyse bugün onlar için birşey yapalım sevgili sufi; karşımıza ilk çıkan kirli ,sümüklü çocuğa hiç değilse gülümseyelim..

kimse korkmasın, gülümserken üstünüz başınız kirlenmiyor..

nanopolitika dedi ki...

Sevgili tontını sabah ilk işim gazeteleri okumak oldu hurriyet milliyet de dahıl yandas ve satılmış gazeteler ne gazetelerınde ne ınternet sayfalarında hıc haber yapmamışlar.Tehlıkenın farkında olmaya gerek kalmadı çunku karanlık herkesı ıcıne alacak kadar buyudu

nanopolitika dedi ki...

gazetelerın adana bolge baskıalrı ve ınternet sayflarından bahsedıyorum ,

JİVAGO dedi ki...

Parıldayan gözlerin zengini, fakiri olmaz dost Sufi ..Hepsi bizim çocuklarımız, hepsi dünya çocukları..
Kutlu olsun.

Sevgilerimle

Prima Rima dedi ki...

Tontinim bende senin içindeki çocugun bayramını kutluyorum ve kocaman öpüyorum onu :)

Çınar dedi ki...

Dışardan bakınca kirli ya da temiz ne farkeder, onlar çocuk. Yürekleri pırıl pırıl. Kin ve nefretle kirlenmemiş pas tutmamış.

Tüm çocukların ve torunlarının bayramı kutlu olsun.

Sevgiler canım

Zeugma dedi ki...

Gördüğümüz her çocuğa tebessüm etmek, sevip okşamaktır bence de mesele.
Kapıya gelen dilencinin bebeğini de ayırt etmeden sevebilmektir.

İster zengin ister fakir olsun, bir şekilde ayırt edildiklerinde yaralanmaya,yürekleri kin ve nefret tutmaya başlıyor o zaman..

Sevgilerimle...

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

Çocuklara zarar verilmeyen, sevilen, saçı okşanan, iyi insanlar olması için uğraş verilen bir dünya olsun artık...ve o çocuklar Dünyayı daha yaşanır ve güzel kılsın.

Bling For Fun Belts dedi ki...

We carry 14K yellow gold hip hop chain, sterling silver chains, rhodium coated platinum style necklaces, large Run DMC rope chains, and .925 solid sterling silver Italian chains. Our iced out bling bullet chains can be worn alone or with our silver pendants. The silver dog tag chains necklace designs are inspired by the latest hip hop fashion jewelry as worn by celebrities from music/movie entertainment industry.