MAHALLELER - SUFİ SAJA

.

"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur."Kemal ATATÜRK .

14 Temmuz 2008 Pazartesi

MAHALLELER


Küçük bir kasabanın dört ayrı mahallesi varmış.

Birinci mahallede "Evet ama"lar yaşıyormuş."Evet ama"lar her zaman ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş.
Yapma zamanı geldiğinde ise "Evet ama"diye yanıtlarlarmış.Yanıtları hep yanlış olurmuş.Suçu başkalarına atmakta da ustalarmış.

İkinci mahallede "yapıcam"lar yaşarmış.Ne yapacaklarını bilirlermiş.Kendilerini yapacakları şeye adım adım hazırlarlarmış ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış.Bu mahalle insanlarının dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş.Yaşamı ertelemek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.....

Üçüncü mahallede yaşayan "Keşke"cilerin yaşamı algılama güçleri mükemmelmiş.Neyin yapılması gerektiğini her zaman en doğru biçimde bilirlermiş ama...Maalesef her şey olup bittikten sonra "keşke"cilerin de başları hep kanarmış, duvarlara vurmaktan!

Kasabanın en yeşil bölgesinde,en güzel evlerin olduğu mahallede ise"İyi ki yaptım"lar otururmuş."Keşke"ciler bu mahallede yürüyüşe çıkar çevreye hayranlıkla bakarlarmış."Yapıcam"lar "Keşke"cilerle birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış."Evet ama"lar ise, mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş.

"İyi ki yaptım" mahallesindeki insanların kusuru da beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmayışıymış.bu yüzden yaşadıkları ortam her zaman güzel,düzenli ve huzurluymuş.

Bu ay hep birlikte "İyi ki yaptım" mahallesine taşınmaya ne dersiniz?
Bütün Dünya'dan.
Sufi saja bakışı;
"iyi ki yaptım"cılar yaşadıkları her ne olursa olsun o olaydan hikmet çıkarmayı bilen pozitif insanlar bizce.Ya siz hangi mahalledensiniz acaba?
..
..

Hiç yorum yok: